Známe všichni kouzelný svět Petra Pana od J. Barrie … Známe příběh o tom, jak kdysi „kouzelný“ dospělák zapomene na všechno to radostné, svobodné, kouzelné a bezprostřední prožívání sebe ve světě. Ukryl vše tak dobře, až zapomněl, že to kdy měl …

zdroj: freeimages

Malé děti jsou každé jako Petr Pan. Létají, sní, smějí se, zlobí se, projevují sebe a své emoce svobodně, beze strachu z odsouzení…

Jak rostou, nastoupí do školy, uvědomují si více sebe, oddělují se, začínají zapomínat. Snaží se zapadnout. Přizpůsobit se. Být hodný. Zasloužit si uznání a lásku. Začnou toužit po odměnách pozornosti či pochvaly. Snaží se získat „navrch“ nad svým sourozencem či kamarády… Strach, smutek, vina ve všech možných projevech posílají děti pryč ze ZEMĚ NEZEMĚ.

Milujeme kouzelný svět Petra Pana.

Milujeme děti a jejich bezprostřednost, jejich schopnost být samy se sebou v souladu. Nejprve jsme proto „našim“ dětem připravovaly jednodenní semináře. Od jara 2015 jsme ale cítily že je s dětmi zapotřebí pracovat souvisle a více intenzivně tak, aby jejich vyléčení bylo rychlejší a trvalé.  Proto vznikl nový cyklus dětských workshopů ZEMĚ NEZEMĚ, který je pro školní rok 2019/2020 otevřen pro další skupinu dětí.

Od roku 2013 do léta 2019 navštívilo naše semináře již přes 120 dětí.

Cílem cyklu

je děti opět vrátit do kouzelného světa, který má každé z nich uvnitř sebe a na který postupně zapomíná.

  • Učíme děti pracovat se strachem a dalšími „nepohodlnými“ emocemi.
  • Vedeme děti k tomu, že všechny emoce jsou v pořádku a jsou to signály duše projevené na těle.
  • Odstraněním emočních bloků povzbuzujeme ozdravné procesy v těle.
  • Ukazujeme dětem jejich hodnotu a jedinečnost.

Náplň seminářů

Cyklus je složen z 5 seminářů, propojených „úkoly“ a hrou v mezidobí, zakončený společným pobytem dětí a jejich maminek. Formou hry objevujeme ztracené kousky ZEMĚ NEZEMĚ u každého z dětí.


Cyklus je určen především pro děti od 6 – 10 let.

Přihlašte své děti na spirala@spiralazivota.eu

Pro více informací volejte: 603 710 295, 728 479 116  nebo pište.